Chateau Selešťany®

Čerešňovica 52%

Pravý ovocný destilát z vtáčích čerešní

Kultivovaný destilát sa nesie v znamení aromatického ovocia a vyrovnanej chuti. Svoj pôvod má v alpských regiónoch Rakúska a Švajčiarska, kde sa mu dodnes hovorí Kirchwasser. Vznikol jemnou destiláciou z vzácnych čiernych a červených divokých čerešní, ktorých zber a spracovanie sú nesmierne náročné. Z plodu tvorí kôstka 70 % a dužina 30 %. Znalci pochopia, čo znamená príprava 1000 l kvasu. Optimálnu zrelosť dosahuje po jednom roku. Skutočná rarita, ktorá zanecháva nezabudnuteľný zážitok.

Zlaty destilat Dunaja 2014 StriebroZlatý destilát Dunaja 2015 ZLATO

Chateau Selešťany®
Čerešňovica 52%, 0,50 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 30,83€
DPH 6,17€
Počet kusov +
Čerešňovica 52%

Čerešňa vtáčia

(Prunus avium)

Čerešňa vtáčia je opadavý strom, dorastajúci asi do výšky 30 m, s pravidelne guľovitou korunou a hrubým kmeňom. Má červeno-hnedo-sivú olupujúcu sa kôru. Listy sú striedavé, nepravidelne zúbkaté. Kvety sú na dlhej stopke, zoskupené do okolíkov. Jej plody sú guľaté tmavočervené kôstkovice a ich malý rozmer ich predurčuje skôr na okrasné účely ako na konzumáciu. Ich zber je totiž veľmi náročný. Strom kvitne v apríli až v máji. Preferuje dostatočne priepustné, hlboké a na živiny bohaté pôdy. Pestuje sa pre chutné plody, kvalitné drevo, ale aj pre dekoratívne vlastnosti. Je základom všetkých šľachtených druhov čerešní.

 

Čerešňa vtáčia Čerešňa vtáčia Čerešňa vtáčia Čerešňa vtáčia Čerešňa vtáčia

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.