Chateau Selešťany®

Hruškovica 52%

Pravý ovocný destilát z divých hrušiek

Hruškovica patrí medzi najstaršie destiláty získavané z lesných divých plodov, ktorých spracovanie je nesmierne náročné. V ľudovom liečiteľstve bol tento destilát považovaný za pravú medicínu. Kto ho raz ochutná, určite bude súhlasiť. Jeho nevšedná aróma, podfarbená zvláštnymi chuťovými podtónmi, ho radí medzi rarity, ktoré nie sú s ničím porovnateľné. Odporúčame ho zvedavým konzumentom, pôžitkárom či poľovníkom, keďže sa veľmi hodí aj k divine.

 

Zlaty destilat Dunaja 2014 ChampionZlatý destilát Dunaja 2015 STRIEBRO

Chateau Selešťany®
Hruškovica 52%, 0,50 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 42,33€
DPH 8,47€
Počet kusov +
Hruškovica 52%

Divá hruška

(Pyrus pyraster) ľudovo planá hruška

Hruška patrí medzi najstaršie pestované ovocné druhy v Európe. Kedysi bola u nás jedným z najrozšírenejších ovocných druhov. Dnes sa opäť stáva populárnou a nájdeme ju dokonca aj vo vyššie položených regiónoch. Umožňujú to nové odrody, ale aj efektívnejšie pestovateľské tvary. Treba poznamenať, že pôvod majú prevažne v hruške divej, ktorá je, žiaľ, na ústupe, pretože sa často odstraňuje ako nepotrebná. Takisto lesníci ju odstraňujú z porastov. Ak sa nájde, tak viac-menej ako omilostený solitér, ktorý vplyvom činnosti lesnej zveri vyrastá do zaujímavých tvarov. Pre svoje kvality by si však zaslúžila väčšiu pozornosť. Plod je 2 – 3 cm dlhá malvica, sladko-horkastej chuti, tvrdá aj pri plnej zrelosti. Na ďalšie použitie je vhodná až po zhnednutí (ľudovo hniličení) alebo usušení. V minulosti mala hlavné uplatnenie v ľudovom liečiteľstve v sušenej forme alebo ako vychýrený destilát. Divé hrušky majú liečivejšie vlastnosti ako hrušky šľachtené.

Divá hruška Divá hruška Divá hruška

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.