Chateau Selešťany®

Dunaj 2019

Kategória: Čevené vína - polosuché

Synonymá: nemá synonymá

 

 

 

 

Chateau Selešťany®
Dunaj 2019, 0,75 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 6,83€
DPH 1,37€
Počet kusov +
Dunaj 2019

Dunaj

víno labužníkov s chuťou višní, čerešní aj čokolády

Pôvod odrody:

Odrodu vyšľachtila vo Výskumnom ústave vinohradníckom a vinárskom v Bratislave významná a uznávaná slovenská  šľachtiteľka odrôd vín, Dorota Pospíšilová. Dunaj  pochádza z trojitého kríženia odrôd : Muškát Bouchet x Oporto x Svätovavrinecké. Pestuje sa iba u nás a okrajovo v ČR. Na Slovensku tvorí 0,024 % vinohradov. Odroda bola  uznaná bola v roku 1997.

Charakteristika odrody:

Dunaj je veľmi kvalitná odroda. Dáva vína tmavočervenej farby, s výraznou chuťovou plnosťou. V chuti a vôni sú tóny prezretých čerešní a višní, ktoré prechádzajú až do veľmi zaujímavých čokoládových tónov. Dozrieva stredne skoro, máva vysokú cukornatosť, vďaka čomu ho možno využiť na výrobu špičkových vín.

Charakteristika vína:

Odroda Dunaj nám poskytuje vína najvyššej akosti. Víno je plné, obsažné harmonické (už aj ako mladé), ležaním získava na kvalite. Labužníkov nadchýna plnosťou a tmavočervenou farbou až s hnedými odtieňmi, čím sa podobá na južanské moky.

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.