Chateau Selešťany®

Veltlínske zelené 2020

Kategória: Biele vína - suché

Synonymá: Muškatel zelený, Bielošpičák, Ryvola bílá

Chateau Selešťany®
Veltlínske zelené 2020, 0,75 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 5,25€
DPH 1,05€
Počet kusov +
Veltlínske zelené 2020

Veltlín zelený

odroda prinášajúca typické harmonické víno

Pôvod odrody:
Geneticky sa veľmi podobá odrodám Tramín a Červenošpičák. Pravdepodobne pochádza z Rakúska, kde je aj najviac rozšírená. Je to naša profilová odroda, v súčasnosti pestovaná vo všetkých vinohradníckych oblastiach Slovenska

Charakteristika odrody:
Dozrieva v druhej dekáde októbra. Býva stredného vzrastu aj olistenia, odolnosť voči mrazu je stredná. Ide o neskorú odrodu, veľmi citlivú na správne zaťaženie krov. Akostné vína sú z výsadieb, kde na jednom kry dozrieva iba menšie množstvo hrozna.

Charakteristika vína:
V slovenských vinohradníckych oblastiach poskytuje typické harmonické víno dominujúce popri Rizlingu vlašskom. Má príjemnú žltozelenú  farbu.  Chuť vína v závislosti od pôdy a polohy nadobúda charakter horkých mandlí, lipového medu alebo korenia.

Gastronomické odporúčania:
Ľahké lahodné víno nezameniteľnej chuti sa hodí k predjedlám, taveným syrom, tvarohovým syrom typu cottage cheese a k ľahším jedlám z hydiny, rýb a teľaciny. Podávame pri teplote 11-13 °C.

Veltlín zelený

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.