Chateau Selešťany®

Alibernet 2019

Kategória: Červené vína - polosuché

Synonymá : nemá synonymá

 

  

Chateau Selešťany®
Alibernet 2019, 0,75 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 6,83€
DPH 1,37€
Počet kusov +
Alibernet 2019

Alibernet

farbiarka s príchuťou kabernetu

Pôvod odrody:
Alibernet bol vyšľachtený  v roku 1950 krížením odrôd Alicante Bouchet a Cabernet Sauvignon na Ukrajine. Zatiaľ vo veľkom meradle nerozšíril, aj keď vína z neho sú hodnotené veľmi pozitívne. V menšom rozsahu sa pestuje v teplejších vinohradníckych polohách na Slovensku. V súčasnosti zaberá necelé 1 % celkovej výmery vinohradov.

Charakteristika odrody:
Strapec je veľký, kónický, bobule sú v ňom voľne rozložené. Alibernet má približne rovnako dlhé vegetačné obdobie ako Frankovka. Odroda by sa mala vysádzať do dobrých vinohradníckych polôh s južným sklonom. Obsah kyselín v muštoch býva vyšší. Z technologického hľadiska je kladom vysoká tmavočervená farba muštov. Farbivo nie je obsiahnuté iba v šupkách hrozna, ale aj v dužine - je to typická "farbiarka". Mušt má navyše výraznú „kabernetovú“ chuť, ktorá je všeobecne oceňovaná a žiadaná.

Charakteristika vína:
Vysoký obsah farbív umožňuje dorábať vína sýtej tmavočervenej farby. Patrí do skupiny farbiarok, ktoré sa používajú v kupáži s červenými vínami iných odrôd na podporu ich slabšej farebnosti. Rovnako kvalitné sú však aj čisté odrodové vína, často vyzrievajú v bariku. Pozitívom je aj „kabernetová“ príchuť, ktorú si Alibernet priniesol od jedného zo svojich rodičov. 

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.