Chateau Selešťany®

Marhuľovica 52%

Pravý ovocný destilát z marhúľ Bergeron

Hlavným poznávacím znakom marhuľového destilátu je dominantná sladkastá vôňa dozretých marhúľ. Takúto vlastnosť získava z odrody, ako aj z pôdno-klimatických podmienok pri pestovaní na južnom Slovensku (okolie Nových Zámkov). Jeho chuť je výrazne aromatická a svieža, s ľahkým sladkastým nádychom. V destiláte z marhúľ odrody Bergeron nájdete vyrovnanú, teplú až medovo plnú chuť zvýraznenú ostrejšími tónmi na konci, ktoré sa ďalším zrením postupne vytratia.

Zlatý destilát Dunaja 2014 BRONZZlatý destilát Dunaja 2015 ZLATO

Chateau Selešťany®
Marhuľovica 52%, 0,50 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 25,83€
DPH 5,17€
Počet kusov +
Marhuľovica 52%

Marhuľa BERGERON

(Prunus armeniaca Bergeron)

Marhuľa BERGERON je neskorá francúzska odroda s plodmi výbornej chuti. Plody sú stredne veľké, oranžovožlté so svetločerveným líčkom, dužina je oranžová, pevná, šťavnatá, nasladnutá a aromatická. Odroda väčšinou netrpí žiadnymi chorobami. Jej plody dozrievajú v prvom augustovom týždni. Dužina sa dobre oddeľuje od kôstky. Marhuľa Bergeron sa hodí do teplých ale aj stredných polôh. Patrí medzi samoopelivé odrody a vďaka neskorému termínu kvitnutia unikne neskorým jarným mrazom. Strom rastie do výšky 3 – 5 m a vytvára riedku, rozložitú korunu. Plody sú vhodné k priamej konzumácii rovnako ako k ďalšiemu spracovaniu.

 

Marhuľa BERGERON Marhuľa BERGERON Marhuľa BERGERON

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.