Chateau Selešťany®

Trnkovica 52%

Pravý ovocný destilát z trnky obyčajnej

Chuť destilátu z trnky obyčajnej je hodvábne trpkastá (tzv. modrá), s mimoriadne dlhým a príjemným doznievaním chutí (tzv. dochuť). Je to veľmi vzácny a ušľachtilý nápoj, už len možnosť ochutnania tejto rarity sa považuje za veľkú česť.

Chateau Selešťany®
Trnkovica 52%, 0,50 l
Cena s DPH
Cena bez DPH 35,00€
DPH 7,00€
Počet kusov +
Trnkovica 52%

Trnka obyčajná

(Prunus spinosa L.)

Trnka obyčajná je asi 2 m vysoký, veľmi rozkonárený ker s hrubými tŕňmi a vajcovitými, pílkovitými listami. Snehobiele, päťpočetné kvety vyrastajú ešte pred olistením a pokrývajú jednotlivo celé konáre.

Kvet má na okraji čiašky päť dozadu ohnutých kališných lístkov, päť bielych, vajcovitých korunných lupienkov a početné tyčinky. Na dne čiašky sedí semenník, ktorý dozrieva na čiernu, modro o -inovatenú, trpkú kôstkovicu, ktorá po prvých mrazoch zvráskavie, nadobudne sladko trpkastú chuť – dozrie. Až od tohto momentu sa odporúča zber na ďalšie spracovanie (víno, destilát), príprava kvasu je veľmi prácna - náročná a výdatnosť destilátu chudobná.

Trnka obyčajná

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní. Ok

Ste starší ako 18 rokov?

Ľutujeme, musíte byť starší ako 18 rokov.